Pályázatok

Kedvezményezett neve: Hoitsy és Rieger Kft.

Projekt címe: Krízishelyzetre szóló támogatás a Hoitsy és Rieger Kft. részére

Projekt azonosítószáma: MAHOP-5.3.4-2023-2023-00178

Támogatás összege: 6.430.800 Ft

Támogatás intenzitása: 100%

A projekt befejezési dátuma: 2023.12.07.

A projekt rövid bemutatása:

Az Ukrajna elleni jelenlegi orosz agressziós háború megmutatta a társadalom sebezhetőségét a környezet hirtelen változása által, valamint rámutatott a jövőbeli válságok megelőzésének és az azokkal szembeni ellenálló képesség kialakításának szükségességére. Az akvakultúra ágazatot is negatívan érintették a Magyarországon és más EU-országokban bevezetett intézkedések.

Az akvakultúra termelés inputanyagainak piacán a 2022. év során olyan rendkívüli változások történtek, amelyek hátrányosan érintették a magyar gazdálkodókat, így a Hoitsy és Rieger Kft-t is.

Az Európai Tengerügyi és Halászati Alap pénzügyi ellentételezést nyújt a halászati és akvakultúra-ágazat szereplőinek az elmaradt bevételükért és azokért a többletköltségekért, amelyek az Oroszország által Ukrajnával szemben indított háború által okozott piaci zavar miatt és annak a halászati és akvakultúra-termékek ellátási láncára gyakorolt hatásai következtében merülnek fel.

Kedvezményezettek neve:

Bocskai Halászati Kft.

Czikkhalas Halastavai Kft.

Hoitsy és Rieger Kft.

MTA Agrártudományi Kutatóközpont

Szabolcsi Halászati Kft.

Szent István Egyetem

The Fishmarket Halkereskedelmi Kft.

ÖKO 2000 Környezetvédelmi, Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.

A projekt címe:

Az akvakultúra ágazat kitörési pontjainak komplex, versenyképességet szolgáló fejlesztése

Szerződött támogatás összege:

1.235.313.186,- Ft

Támogatás mértéke:

82,366 %

A projekt tartalma:

„Ha az akvakultúra nem létezne, nekünk kellene feltalálni”. Az idézett mondat Maria Damanaki, az EU Tengerügyi és Halászati Főigazgatóság vezetőjétől származik, és alátámasztja azon célt, melyet a konzorcium a projekt 4 éves futamideje alatt tervez. Küldetésünk a magyar halászati ágazat akvakultúra szektorában piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenységek elvégzése, innovatív, költségoptimalizált termékek, technikák, technológiák és módszerek kifejlesztése, valamint továbbfejlesztése. Az akvakultúra szektort termelési oldalról a tógazdasági haltenyésztéssel és intenzív haltermeléssel foglalkozó vállalkozások reprezentálják, míg a piacrajutást halfeldolgozót üzemeltető gazdasági társaságok közreműködésével valósítja meg a konzorcium. A forprofit résztvevők által végzett tevékenységeket két nonprofit kutatási intézmény (egy felsőoktatási intézmény és egy kutató központ) koordinálja és menedzseli. A projekt két részprojektben valósítja meg a tervezett részfeladatokat, melyek a „farmtól az asztalig” koncepció elemeit tartalmazzák és hajtják végre az innovációs időszakban.

A projekt megvalósítási időtartama:

2014.01.01. – 2017.12.31.

Projekt azonosítószáma:

VKSZ_12-1-2013-0078